Przekaż 1% podatku na rzecz naszej gromady!

NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW-13 GZ "LEŚNE DZIECI"

Następna zbiórka

Następna zbiórka: dopiero we wrześniu :)
W środę 27.06 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców w sprawie kolonii, o godz. 18 w gimnazjum w Jaktorowie, zapraszamy

piątek, 5 maja 2017

Wprowadzenie do sprawności ,,Krasnoludek"

Pamiętacie jaką nową sprawność realizujemy teraz? Otóż nadeszła pora na wręcz bajkową sprawność ,,Krasnoludka", którą zaczęliśmy 2 tygodnie temu.

Jak to w bajkach bywa początki były wręcz niewiarygodne. Zgodnie ze słowami Marii Konopnickiej wszystko zaczęło się od tych słów:

  ,,Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.

Naród wielce osobliwy.
Drobny - niby ziarnka w bani:
Jeśli które z was nie wierzy,
Niech zapyta starej niani."


A co myślą zuchy o tym czy krasnoludki istnieją? Oczywiście, że istnieją :) W końcu ktoś musi nam zabierać skarpetki z szuflady, aby były nie do pary i kredki z piórnika, które same przecież nie giną. W związku z tym w naszej harcówce również pojawiły się te małe, rozrabiające ludzki w czerwonych ubrankach. 


A my po odnalezieniu wszystkich sami  przybraliśmy ,,krasnoludkowe" imiona oraz stworzyliśmy naszą gromadę krasnali.Nie zabrakło także wyśmienitej zabawy razem z krasnalami i chustą animacyjną, czyli tym co zuchy lubią najbardziej :)
Wszyscy bawiliśmy się doskonale. W Kręgu Rady Natalka zaprezentowała wszystkim zuchom wychodowane w ramach sprawności przez siebie roślinki oraz  wytłumaczyła jak należy dbać o nie,aby były tak piękne jak te poniżej.


Na zakończenie wszystkie zuchy otrzymały sprawności ,,Światozmieniacze", które będą mogły dumnie nosić na swoich mundurkach. Wszystkim serdecznie gratulujemy i do  zobaczenia wkrótce :) 

Czuj,

dh. Iwonka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Ankieta

Drodzy Rodzice i wspaniałe Zuchy! Mamy do Was ogromną prośbę o wypełnienie załączonej ankiety, dotyczącej pracy naszej gromady. Jest to dla...